Куратарская лекцыя «Велес — Уласій — Салавей — выспы Салавецкія... Этымалогіі, архетыпы, вершы»

Запрашаем на куратарскую лекцыю ў прасторы новай выставы “Варвара, Мікола і Зосіма. Архетыпы бабіцкай іконы".

Тэма лекцыі: "Велес - Уласій - Салавей - выспы Салавецкія... Этымалогіі, архетыпы, вершы".

03.05 (пятніца) у 18:00, філіял Веткаўскага музея.

Запрашаем на куратарскую лекцыю па новай выставе, якая адбудзецца адразу пасля яе адкрыцця.

Пагаворым пра архетыпы бабіцкай іконы, занырнем у этымалогію. А таксама на куратарскай прагучаць вершы Галіны Нячаевай.

Лектарка: Галіна Рыгораўна Нячаева, намесніца дырэктара Веткаўскага музея па навуковай рабоце, заслужаны дзеяч культуры Беларусі.

Мова лекцыі - руская.

Месца правядзення: г. Гомель, плошча Леніна, 4а (у парку, за саборам Пятра і Паўла).

Кошт: 3 BYN.

Тэлефон філіяла: +375 232 50-96-98

Приглашаем на кураторскую лекцию в рамках новой выставки “Варвара, Никола и Зосима. Архетипы бабицкой иконы".

Тема лекции: "Велес - Власий - Соловей - острова Соловецкие... Этимологии, архетипы, стихи”.

03.05 (пятница) в 18:00, филиал Ветковского музея.

Приглашаем на кураторскую лекцию по новой выставке, которая состоится сразу после ее открытия.

Поговорим об архетипах бабичской иконы, погрузимся в этимологию. А также на кураторской прозвучат стихи Галины Нечаевой.

Лектор: Галина Григорьевна Нечаева, заместитель директора Ветковского музея по научной работе, заслуженный деятель культуры Беларуси.

Язык лекции - русский.

Место проведения: г. Гомель, площадь Ленина, 4а (в парке, за собором Петра и Павла).

Стоимость: 3 BYN.

Телефон филиала: +375 232 50-96-98